Social media content video

20 Czerwca, 2023

W obecnych czasach, gdzie prawie 60 % populacji świata korzysta z social mediów, każda marka z pewnością zastanawia się jak dotrzeć do swojej grupy docelowej i zwiększyć swoje zasięgi.

#BądźTamGdzieSąTwoiKlienci

Z roku na roku obserwujemy, że forma video contentu, przykuwa uwagę odbiorców. Jak pokazuje wiele badań, filmy w mediach społecznościowych okazują się najbardziej skuteczną formą realizacji strategii marketingowej w social mediach.


Budowanie trendów, filmy viralowe, pobudzające do kliknięcia udostępnij, wypowiedzi ekspertów, filmy promocyjne czy prezentacja produktów – niezależnie od tego czy chcesz dotrzeć do klientów b2b czy b2c – obecność na Facebook’u, Linkedin, instagramie, ma kluczowe znaczenie na budowanie świadomości Twojej marki i pozyskiwania nowych klientów. Ale aby wygrać na tle konkurencji, musisz się wyróżnić, dlatego jednym z najlepszych sposobów jest tworzenie angażujących treści wideo. Posty tego typu pomagają odróżnić nas od konkurencji, kolorystyka, jingiel w tle – to element, które od razu przypisują naszym odbiorcom z kim ma do czynienia.


Filmy wideo mogą być wykorzystywane do przekazywania wiele treści, możemy poprzez nie prowadzić komunikację z naszymi klientami, tworzyć pomocne dla nich tutoriale, promować nasze nowe produkty. Odbiorcy mediów społecznościowych, chcą treści video, ponad połowa z nich deklaruje, że ta forma komunikacji z marką jest dla nich bardziej interesującą.